• TASUTA TARNE alates 200€

  • Kuidas saavutada täiuslik plaaditud pind?

    Kaasaegses ehituses on plaaditud pinnad muutunud peaaegu kohustuslikuks elemendiks, olgu siis kodu renoveerimisel, uue maja ehitamisel või ärikinnisvara kujundamisel. Plaaditud pindade kvaliteet sõltub suuresti mitmetest faktoritest, millest üheks oluliseks komponendiks on kasutatavad plaatimissegud. Käesolevas artiklis vaatleme, kuidas saavutada mitte ainult tehniliselt korrektne, vaid ka esteetiliselt nauditav ja vastupidav plaaditud pind, keskendudes ka Kiilto plaatimissegudele ning jagades nõuandeid ja nippe.

    1. Plaatimissegude valik

    Alustuseks on oluline mõista, et mitte kõik plaatimissegud ei ole samad. Kiilto pakub mitmekülgseid plaatimissegusid, mis sobivad erinevateks rakendusteks. Enne valiku tegemist tuleks arvestada aluspinna tüübi, plaadi materjali ja kasutuskohaga. Üldiselt, kui tegemist on keskmise suurusega plaatidega, tugeva ja stabiilse betoon või tasandatud aluspinnaga, siis C1-C2 tugevusega tsementalusel plaadiliim on suhteliselt kindel valik. Kõik Kiilto plaatimissegud on kõrgema tugevusklassiga, milleks on C2.

    Oluline on teada, et klaas-, mosaiik- ja looduslikud plaadid tuleks kinnitada valge plaatimisseguga, kuna tsementalusel segu paistab klaasplaatidest läbi ning looduskiviplaadi võib tsement ära määrida.

    Olulised muud omadused, mida segudele antakse:

    · kiirkivistumine – F Kiiresti kuivavad plaatimissegud on hea valik ja võimaldavad töö kiiret valmimist, kuid algajal oleks mõistlik need esmasest valikust siiski välja jätta, kuna nõuab plaatimisel kiirust ja vilumust. Kiilto valikust kiirkuivav plaatimissegu on näiteks Kerapid DF.

    · vähendatud vertikaalne libisemine – T ehk tiksotroopne, hoiab plaati paigal – plaat kas ei liigu või vajub minimaalselt seinas alla. Kõik Kiilto kuivplaadisegud on tiksotroopsed.

    · pikendatud avatud aeg – E viitab plaadiliimidele, mille avatud aeg on vähemalt 30 minutit, (klassikalistel liimidel ca 20 minutit ja kiiresti kivistuvatel ca 10 minutit). Pikendatud avatud aeg on vajalik näiteks siis, kui plaatimistöö on keerulisem või viiakse läbi kuivemas keskkonnas (suveajal). Kiilto valikust pikendatud avatud ajaga plaadiliim on näiteks Superfix DF.

    · deformeeruv – S1 hea valik küttega põrandatele, kuna talub paremini aluspinna muutusi temperatuurist tingituna. Kiilto valikust näiteks tooted: Superfix DF, Kerapid DF, FlexFix, LightFix, FloorFix.

    · väga deformeeruv – S2 plaadiliim sobib plaatimiseks pindadel, mis on vibratsioonile ja liikumisele avatud. Näiteks puidust aluspinnale on väga deformeeruvad plaadiliimid ainus valik. S2 plaadiliimid sobivad eriti hästi ka aluspindadele, mis on väga kõrge või madala temperatuuriga kokkupuutes, näiteks kaminad, kerise tagused, ahjud ning ka ekstreemsete külmakraadidega kokkupuutuvad pinnad. Kiilto valikust on väga deformeeruv HighFlex S2 plaatimissegu.

    2. Aluspindade ettevalmistamine

    Täiusliku plaaditud pinna aluseks on korralik ettevalmistus. Enne plaatimise alustamist veenduge, et aluspind oleks tasane, puhas ja kuiv. Vajadusel tuleb aluspind tasandada.

    Aluspindade ettevalmistamine on üks olulisemaid samme plaatimistöödel. Tasane ja stabiilne aluspind tagab plaaditud pinna pikaajalise vastupidavuse ning muudab ka plaatimise lihtsamaks.

    Tolm ja mustus võivad mõjutada plaadiliimi nakkuvust ja põhjustada plaatide lahtitulekut. Enne plaatimistöö alustamist tuleks aluspind põhjalikult puhastada, eemaldades mustuse ja muud lahtised osad.

    3. Seguannuse täpsus ja segamise olulisus

    Järgmiseks oluliseks sammuks on seguannuse täpsus. Segu konsistents peaks olema piisavalt paks, et plaadid korralikult kinni jääksid, kuid piisavalt pehme, et seda oleks lihtne peale kanda. Liiga kuivale segule ei pruugi näiteks plaat piisavalt nakkuda, samas kui liiga märga segu võib olla samuti raske kontrollida – see ei suuda hoida plaati piisavalt paigal jne. Järgige hoolikalt tootja juhiseid, et saavutada õige segu koostis, mis tagab parima tulemuse. Segage plaatimissegu hoolikalt ja veenduge, et kõik komponendid oleksid ühtlaselt segunenud, tagades seeläbi segu optimaalse tööomaduse.

    Oluline on teada ka seda, et plaatimissegudel on piiratud kasutusaeg pärast segamist, mistõttu jälgi tootja antud kasutusaja soovitusi. Ära kasuta segu, mis on juba liiga kaua seisnud, sest see võib kaotada oma liimimisomadusi.

    4. Õige paigaldustehnika kasutamine

    Kanna segu ühtlaselt aluspinnale, vältides liigset segu ja ka õhutaskute teket. Aseta plaadid korralikult paika segu sisse, vajutades neid ja tagades, et need oleksid tasapinnalised ning ühtlaste vuukidega.

    Plaaditud pinna lõpptulemus sõltub suuresti õigest paigaldustehnikast. Oluline on hoida õiget vuugi laiust, tagada plaaditud pindade tasasus, järgida eelnevaid mõõtmeid ja tehtud märkmeid ning viia plaatimine läbi varasemalt tehtud plaanile, et vältida nihkeid ja kõrvalekaldeid.

    5. Vuukimine

    Pärast plaatimist täida vuugid sobiva vuugiseguga, kasutades kummist vuuugilabidat. Kandke vuugisegu kummilabidaga diagonaalselt vuukidele, täites need tihedalt seguga. Veendu, et vuugisegu oleks korralikult ja ühtlaselt jaotatud ning eemalda liigne segu enne selle kivistumist.

    6. Puhastamine

    Pärast vuugisegu kõvenemist (kui vuuk ei kleepu enam sõrmede külge) puhasta üleliigne segu plaatidelt niiske käsnaga. Liiga varajane puhastamine või liigse vee kasutamine võib muuta vuukide värvi! Asendage must pesuvesi regulaarselt puhtaga, et saada ühtlasemad vuugid ja vähendada lubjajääkide kogunemist. Jäta plaaditud pind kuivama vastavalt tootja juhistele. Kui segu on kuivanud puhastage pind kuiva lapiga.

    Täiuslikult plaaditud pinna saavutamine nõuab tähelepanu pööramist detailidele ja kvaliteetsete materjalide valikut. Järgides ülaltoodud nõuandeid ja nippe ning valides Kiilto kvaliteetsed plaatimissegud, saavutate tulemuse, mis rahuldab isegi kõige nõudlikumaid maitseid.

    Lisainfo: info@floorcverig.ee

    Seotud tooted