• TASUTA TARNE alates 200€

 • Kuidas ja millega hooldada vannituba, et vältida hallituse teket?

  Kuidas ja millega hooldada vannituba, et vältida hallituse teket?

  Hallitustäpid vannitoa seinakattel, seina ja põranda liitekohtades oleval silikoonil või keraamiliste plaatide vuukidel on inetud ning tekitavad ebameeldiva enesetunde. Kas see näitab, et minu vannituba on räpane? On see tervisele ohtlik? Kas seda on võimalik eemaldada? Kuidas hallitust ja mustust edaspidi edukalt vältida?

  Vannitoa hallitusevaba hoidmine sõltub oluliselt puhtusest. Samuti võivad vannitoavaip, käterätikud, vannimatt ja dušikardin muutuda soodsateks tingimusteks hallituse kasvamiseks, kui neid ei pesta regulaarselt. Samuti põhjustavad pikka aega niisked tekstiilid halba lõhna suletud ruumis.

  Mopid ja kaabitsad mängivad samuti olulist rolli, kuna need aitavad pärast duši all käimist seintel, põrandal ja uksel kogunenud vett ära pühkida või rätikuga kuivatada, vähendades seeläbi oluliselt vee kondenseerumist ja ruumi niiskustaset. Samuti suurendab vannitoas väga kuuma veega duši all käimine niiskustaset. Soovitatav on eelistada jahedamat vett niiskuse vähendamiseks.

  Aga mida teha, kui hallitus on juba tekkinud? Esimene samm pärast hallituse avastamist peaks olema pindade põhjalik puhastamine ja ruumi korralik õhutamine. Hea uudis on see, et Kiilto puhastusvahendite abil saab tõhusalt lagundada ja eemaldada hallitusplekke, baktereid, seeneeoseid, erinevaid viiruseid ning samuti vabaneda ebameeldivast lõhnast vannitoas.

  Oluline on märkida, et vannitoa hooldamine ei tähenda nädalast mitmetunnist küürimist, vaid õige tootevaliku korral piisab harvematest regulaarsetest suurpuhastustest. Kiilto valikus on mitmesuguseid tõhusaid vahendeid seebijääkidest, hallitusest, roostest ja lubjajääkidest vabanemiseks. On olemas vuugitäidistele ja keraamilistele plaatidele mõeldud mustusthülgavaid kaitsevahendeid, tõhusaid põrandatrappide pesuvahendeid ning tooteid, mis vähendavad pindade libedust.

  Samuti on saadaval igapäevaseks hoolduseks mõeldud vahendid, kuid on oluline jälgida, et ei kasutataks liiga happelisi või klooripõhiseid puhastusvahendeid, kuna need võivad kahjustada tsemendibaasil vuugitäidist. Lisaks ei ole soovitatav kasutada liiga tugevat mehaanilist hõõrumist silikoonvuukide puhul, kuna see võib kiirendada hallitusvastaste lisandite lagunemist.

   

  Vaata järele milliseid tooted hallituse eemaldamiseks kasutada ja kuidas hooldada vannituba regulaarselt SIIT