• TASUTA TARNE alates 200€

 • Aluspinna ettevalmistamine enne plaatimist: praktilised juhtnöörid

  Plaatimine on oluline samm nii koduremondis kui ka suuremates ehitusprojektides, kuid täiusliku lõpptulemuse saavutamiseks on hädavajalik alustada kogu protsessi õigesti – aluspinna ettevalmistamisest. Käesolevas artiklis räägime, kuidas tagada, et aluspind oleks ideaalselt ette valmistatud, pakkudes praktilisi juhtnööre ja nippe enne plaatimistööde alustamist.

   

  1. Aluspinna põhjalik puhastamine:

  Enne igasuguste ehitustööde alustamist on oluline aluspind põhjalikult puhastada. Eemaldage tolm, mustus, rasv või muud saasteained, mis võivad mõjutada plaatimissegu nakkuvust. Seejärel veenduge, et aluspind oleks kuiv, tagades nii parema nakkuvuse.

  2. Aluspinna kontroll:

  Tehke põhjalik kontroll aluspinnale, et tuvastada ebatasasused, praod või muud defektid. Ebatasasele aluspinnale on tunduvalt keerulisem ideaalset plaatimistulemust saada.

  3. Kvaliteetne aluspinna kruntimine:

  Kvaliteetne kruntimine on võtmetähtsusega, et tagada aluspinna ja tasanduskihi nakkuvus. Valige krunt vastavalt aluspinna tüübile ja järgige tootja soovitusi. Klassikalised aluspinnad, nagu betoon, plaat ja kipslaat krundi näiteks Start Primer nakkedispersiooniga (imavad pinnad 1:4, mitteimavad 1:1). Parim töövahend kruntimiseks on pehme põrandahari. Lase krundil kindlasti enne tasandamist kuivada, kuid ära kanna krunti pinnale mitmeid päevi enne reaalse tasandustöö algust.

  4. Ebatasasuste tasandamine:

  Ebatasased pinnad võivad põhjustada hiljem probleeme, eriti suurte plaatide paigaldamisel. Tööde korrektsus selles etapis mõjutab oluliselt lõpptulemust. Kasutage ebatasasuste täitmiseks tasandussegu, et aluspind oleks plaatimisele ühtlane ja sile. Lihtsaim viis oleks valida siin isetasanduv segu Kestonit Optio. Vannitoas põrandakütte olemasolul näiteks Kestonit Termo. Alusta tasandamist kaugeima seina juurest kallates põrandasegu laia triibuna põrandale. Ühtlusta kiht siluri või pahtlilabidaga taganedes selg ees ukse suunas. Kalla uus triip alati nii, et ta ühtiks eelmise, veel värske seguga.

  5. Aluspinna kuivamise aeg:

  Pärast tasandamist jälgige segu kuivamise aega. Plaatimistööga saab alustada alles siis, kui tasandatud pinnad on korralikult kuivanud. Kuivamisaeg sõltub ka kihi paksusest ja töötingimustest.

  6. Täpne mõõdistamine ja plaan:

  Mõõtmine on esimene ja üks tähtsamaid samme enne plaatide paigaldamist. Täpsete mõõtmiste abil on võimalik ennetada ebatäpsusi ja vältida probleeme plaatimistööde edasises faasis.

  Mõtle läbi, kuidas plaadid paigaldatakse, alustades keskelt või nurgast ning järgides konkreetset paigutust või mustrit. Plaani olemasolu hõlbustab mitte ainult paigaldustöid, vaid annab ka visuaalse ülevaate sellest, kuidas lõpptulemus välja näeb.

  Aluspinna ettevalmistamine enne plaatimist on võti eduka lõpptulemuse saavutamiseks. Hoolikas ja korrektne ettevalmistus tagab mitte ainult tehnilise täpsuse, vaid ka vastupidavad ja visuaalselt nauditavad plaaditud pinnad. Järgides neid praktilisi juhtnööre, võite olla kindel, et teie plaatimisprojekt kulgeb sujuvalt ning lõpptulemus jääb korrektne.

  Lisainfo: info@floorcovering.ee

  Seotud tooted