• TASUTA TARNE alates 200€

  • Trapi tihendamine ja paigaldamine

    Trapi paigaldamine märga ruumi, nagu vannituba või duširuum, nõuab erilist tähelepanu. Vale trapp ja paigaldus võib põhjustada tõsiseid veekahjustusi ja kulukaid remonte. Siin on mõned levinumad vead, mida tuleks vältida ning toome näpunäited korrektseks paigaldamiseks.

     

    Märga ruumi sobimatu trapi kasutamine

    Põrandatrapist voolab läbi kogu dussiruumis kasutatav vesi ning seetõttu on väga oluline, et trapi ühendus hüdroisolatsiooniga saaks veetihe. Paraku võib kauplustest leida mitmeid trapitüüpe, millele korraliku ühendust hüdroisolatsiooniga ei õnnestu teha ka parima tahtmise juures. Mis tähendab, et need trapid ei sobi üldse kasutamiseks märgades ruumides. Samuti võib juhtuda, et trapi kaevu veeläbilaskevõime on liiga madal, mis tähendab, et vesi ei pääse piisavalt kiiresti ära voolama, mis omakorda võib põhjustada veekahjustusi.

    Valige trapp, mis on spetsiaalselt mõeldud märgade ruumide põrandale. Kontrollige, et trapp oleks piisava veeläbilaskevõimega ja et sellel oleks vajalikud tihendusvõimalused.

    Renntrapi paigaldus

    Renntrapi paigaldamisel tugevduskanga ja hüdroisolatsiooni ära jätmine renni ääriku ja põranda ühenduskohal on suur viga. Kui see samm jäetakse vahele, ei ole lahendus piisavalt veetihe ja vesi võib lekkida põrandakonstruktsiooni, põhjustades niiskuskahjustusi ja koguni hallitust. Alati tuleks kasutada tugevduskangast ja hüdroisolatsiooni renni ääriku ja põranda ühenduskohal, see tagab, et ühenduskoht on veetihe ja kaitstud niiskuse eest.

    Selleks, et renntrapp oleks tihendatud korrektselt tuleks esmalt renntrapi metalläär puhastada atsetooniga ning karestada liivapaberiga. Seejärel kruntida pind – renntrapi metalläär ja üleminek põrandale Fibergum Primer nakkedispersiooniga. Peale krundi kuivamist paigalda tugevduslint renntrapi metallääre ja põranda ühenduskohale. Tugevduslint tuleks asetada värskele Fibergum hüdroisolatsioonimastiksile ning võõbata seejärel uuesti mastiksiga üle, et kangas oleks Fibergumiga läbi vettinud.

    Ümartrappi paigaldus

    Ümartrapi puhul tugevdustüki, kummitihendi või pingutuse puudumine näitab seda, et lahendus ei vasta vannitoas vajalikele nõuetele ehk siis ei ole piisavalt veetihe. Tugevdustüki puudulik ühendus kaevu äärega võib põhjustada vee voolamist konstruktsiooni kaevu ja põrandavalu vahelisest vuugist.

    Ümartrapi korrektseks tihendamiseks tuleks kasutada kas iseliimuvat või klassikalist trapitugevdustükki. Eelnevalt krunditud põrandal asetada trapitugevdustükk trapiavale, iseliimuva trapi puhul eemaldada kaitsepaberid ja hõõruda korralikult kinni. Seejärel tuleks lõigata trapitüki keskele kaevu läbimõõdust u 40 mm väiksem ava ning suruda siis pingutusvõru trapikaane abil ava peale. Lõika ära pingutusvõru alläärest väljaulatuv tugevduskanga osa ja kanda Fibergum hüdroisolatsioonimastiks trapitüki servade alla ja trapitüki peale kogu ulatuses.

    Kokkuvõte

    Trapi paigaldamine märga ruumi nõuab hoolikat planeerimist ja täpset teostust. Oluline on valida õige trapp, kasutada tugevduskangast/ trapitugevdustükki ja hüdroisolatsiooni, ning tagada korrektne paigaldus. Vältides levinud vigu ja järgides õigeid paigaldustehnikaid, saab tagada, et trapp toimib tõhusalt ja ei põhjusta veekahjustusi.

    Vaata mõlema trapitüübi paigaldust siit: https://www.youtube.com/watch?v=snBSNL-9mdU&t=185s

    Lisainfo: info@floorcovering.ee

     

    Seotud tooted