Õhuleketele tähelepanu pööramine on võtmeks hoone energiatõhususe olulisele parandamisele. Selles artiklis käsitleme olulisi punkte, mis sageli jäävad tähelepanuta. Õhulekked saab kergesti likvideerida spetsiaalse Kiilto hermeetikuga, mis on mõeldud just selleks otstarbeks.
Akende ja aknaraamide ühenduskohad
Tavaliselt täidetakse akna ja selle raami vaheline avaus paigaldamisel polüuretaanvahuga. Kui paigaldus ei toimu korrektselt, võib see ühendus olla õhulekkele avatud. Peale kuivanud vahu lõikamist ei pruugi ühendus jääda õhukindlaks. Õhk võib liikuda läbi väikeste avade vahu sees. Õhulekkeid on sageli tunda ka lihtsalt käega katsudes.
Mõnikord parandatakse selliseid lekkeid akrüüliga, kuid see pole õige lahendus, kuna akrüül on vähem elastne kui spetsiaalsed tihendusmaterjalid. Konstruktsiooni liikumise korral võib akrüül lahti tulla või praguneda, põhjustades uusi õhulekkeid.
Uste ja ukseraamide ühenduskohad
Uste paigaldamisel tekivad sarnased probleemid nagu akendega. Oluline on tihendada ka ukse lävepaku ühenduskoht põrandakonstruktsiooniga. Pelgalt põrandakatte pealne tihendus võib tähendada, et õhk liigub põrandamaterjali all edasi, põhjustades külma tunnet jalge all.
Põrandate ja seinte ühenduskohad
Põrandate ja seinte vahelised avad põhjustavad probleeme eriti betoonpõrandate puhul. Betoon valatakse nii, et jääb väike vahe seina ja põranda vahele, kuid kuivades võib see vahe veelgi laieneda, luues õhulekkeid.
Puitkarkassiga põrandakonstruktsioonidel võib kasutada õhutõkkeid, näiteks õhutõkkepaberit, aga eri ajastutest pärinevate juhiste ja paigaldusprobleemide tõttu ei pruugi lõpptulemus tegelikult jääda kuigi õhutihe.
Seinte ja lagede ühenduskohad
Sarnaselt põrandatega võivad ka seinte ja lagede liitekohad olla õhulekke allikaks, isegi kui kasutatakse õhutõkkekihte. Lõpptulemus ei pruugi olla õhutihe kuna lagedele paigaldatav auru- või õhutõkkekiht ei pruugi olla piisavalt tihedalt seinakonstruktsiooni küljes.
Torude läbiviigud
Torude läbiviikude ümbruses tekivad õhulekked sageli suurte avade tõttu, mida torud või juhtmed ei suuda täielikult täita. Lisaks ei tihendata läbiviike piisavalt.
Lahenduseks on Kiilto uus Airseal Flex – hermeetik, mis takistab veeauru liikumist ning säilitab sooja õhu eluruumis, ega lase külma õhku ruumi sisse. See tagab ka üldiselt parema siseõhukvaliteedi, sulgedes õhulekkeid, mis võivad tuua sisse tolmu ja muid osakesi.
Kiilto Pro Airseal Flex nakkub hästi enamiku materjalidega ja kuivab sõltuvalt tingimustest 4-24 tundi. Toodet tuleks kasutada vähemalt kahes kihis, lastes esimesel kihil enne teise pealekandmist täielikult kuivada. Vajadusel saab toodet paigaldada ka koos Kiilto nurgatugevduslindi või butüüllindiga suurema tugevuse saavutamiseks, seda juhul, kui konstruktsioonis toimub märkimisväärne liikumine. Peale kuivamist tuleb toode katta, kuna katmata jätmine piirab selle vastupidavust mehaanilistele kahjustustele ja UV-kiirgusele.
Lisateavet toote kohta leiate SIIT: https://floorcovering.ee/toode/kiilto-pro-airseal-flex-ohulekete-tihendamiseks/